Bakırköy Etüt Merkezi
Anasayfa / Kurslar / Yks (Tyt- Ayt) Kursu

YKS (TYT - AYT)

EDİNİM VIP ailesi olarak sınavlara hazırlık sürecinin öğrenciler ve aileler üzerindeki yoğun baskısını azaltmak amacıyla EDİNİM DİJİTAL PLATFORMU oluşturup eğitim sistemimiz ile tam uyumlu hale getirmiş bulunuyoruz. 

Kalabalık sınıflarda, her biri farklı ışıldayan genç beyinlerin aynı düzeyde eğitim almaları sadece üniversiteye hazırlanan bireylerin değil tüm ulusun geleceğini etkilemektedir. Bu akışın yönünü değiştirmek amacıyla bütün öğrencilerimize eğitime başlamadan önce, geçerliliği tüm dünyada kabul görmüş ve Türkiye'de standardizasyonu yapılmış olan Zihin Performans Testi (ZPT) kurumsal çözüm ortaklarımız tarafından uygulanmakta  ve öğrencinin DİKKAT, KONSANTRASYON, MANTIK - MUHAKEME, HAFIZA ve İŞLEM HIZI yeteneklerini ölçülmektedir. Elde edilen bilimsel sonuçlar çerçevesinde rehberlik birimimiz öğrenci ve ailesi ile iletişime geçerek yıl boyunca izlenilecek adımlar hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Ayrıca bu analizler danışman öğretmenler tarafından incelenip öğrencimizin yıl boyunca kullanacağı eğitim materyalleri belirlenerek eğitime doğru adımla başlaması sağlanmaktadır.

Kurumumuzda derslerimiz 4 KİŞİLİK SEVİYE SINIFLARINDA uygulanmakta olup her anı EDİNİM VIP'e özel hazırlanmış yazılımlar sayesinde kayıt altına alınmakta ve dijital ortama aktarılmaktadır. Öğrencilerimiz kendi derslerine ait olan kayıtları diledikleri yerde ve zamanda telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığı ile web sitemize giriş yaparak kendi ders kayıtlarına ulaşabilmektedirler. Bu sayede 10 aylık uzun sürecin dezavantajı olan öğrenilen bilgiyi unutma sorununun önüne geçilmekte ve anı tekrar yaşayarak bilginin geri gelmesi konusunda hız kazanılmaktadır.

EDİNİM VIP'de eğitim süreci boyunca kişiye özel ödevlendirme modeli kullanılmakta, verilen bütün ödevler optik formlara işaretli bir şekilde geri alınmaktadır. Bu sayede öğrencinin hazırlık boyunca çözdüğü bütün sorular kayıt altına alınmış olunmakta ve gelişim eğrisi oluşturulmaktadır. Herhangi bir performans düşüklüğü anında farkedilmekte ve zaman kaybetmeden müdahale edilmektedir. Uzun gibi görünen hazırlık sürecinde yapılacak olan en ufak bir hatanın ağır bedellere yol açtığını bildiğimizden dolayı öğrencilerimizin performansları sürekli takip altında tutulmaktadır.

Öğrencilerimize eğitim süresi boyunca; 

  • 20 adet Konu Kavrama Testi (KKT)

  • 30 adet Temel Yeterlilik Testi (TYT)

  • 20 adet Alan Yeterlilik Testi (AYT)

  • 8 adet Türkiye Geneli TYT - AYT

olmak üzere toplamda 78 adet sınav yapmakta ve her sınavın raporlarını öğrenci ve veli ile paylaşmaktayız. 

Ayrıca kurumumuzda yıl boyunca 5 defa geçmiş konuların tekrarına ve soru çözümüne yönelik KAMP PROGRAMI uygulanmakta olup, öğrencilerin öğrendikleri bilgileri unutmadan pekiştirmeleri ve soru çözüm hızlarını artırmalarına yönelik çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu kamplarda öğrenciler, kendileri için belirlenen soru sayılarına maksimum doğru, minimum yanlış yaparak ulaşmakta, ayrıca tercih ettikleri derslerden eksik konularını ders öğretmenlerinden tekrar dinleme fırsatı bulmaktadır.