Bakırköy Etüt Merkezi
Anasayfa / Kurslar / Ders Kayıt Sistemi (Dks) Nedir?

DKS (Ders Kayıt Sistemi)
 
Edinim Dijital Bilgi ve İletişim Teknolojileri Biriminin katkılarıyla hazırlanan Ders Kayıt Sistemi ile İstanbul YKS hazırlık kurslarında yeni bir  çağ açarak öğrencilerimizin sınıf derslerinin tekrarları ile Anı Tekrar Yaşamaları sağlanmaktadır.

Ders Kayıt Sistemi çağımızın gerekliliklerine cevap verebilen, öğrenmeye ayrılan zamanı daha nitelikli bir hale getiren, öğrenciye sınırsız ders imkanı sunan ayrıca ailenin öğrenciye ve kuruma olan güvenini sağlamlaştıran yenilikçi bir sistem olup Türkiye'de emsali bulunmamaktadır .

Öğrenmenin en etkin araçlarından biri olan beyaz tahta, kurulan dijital sistem sayesinde farklı bir boyut kazanarak hem öğretmeni hemde öğrenciyi yormadan daha kullanışlı bir hale gelmektedir. Sınıflarımızda bulunan beyaz tahta ile monitörlere yazılan her şey görüntü kaybı olmadan dijital platforma aktarılmaktadır. Beyaz tahta, öğretmenin ders anlatırken yaratıcılığını ortaya çıkarırken monitör üzerinden anlatılan derslerde kullanılan görsel materyaller ise öğrencinin bilgi kütüpanesinin güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Web, mobil cihazlar ile entegre çalışan ED-Dijital, öğretmenlere sınıf içi derslerde yardımcı araç olarak sunulur. Öğretmenin, öğretilenleri izlemesine aracılık eder, sonuca göre öğrencilerin eksiklerini gidermesinde dijital pusula olur. Bilgisayarlar, tablet, mobil cihazlar ile “Her Yerde Öğrenme” felsefesi desteklenir.