Bakırköy Etüt Merkezi
Anasayfa / Eğitim / İnteraktif Sınıflar

İNTERAKTİF SINIFLAR

Zorlu bir yarış haline dönmüş eğitim sistemimizde öğrencilerin en çok zorlandıkları durumlardan biri de konuları akılda tutmaktır. Bunun için düzenli tekrar yapılması şarttır. Kimi öğrenci bu eksikliği kendi imkanlarıyla ders çalışarak gidermeye çalışırken, kimi öğrenci de özel ders alarak telafi etme yoluna gitmektedir. Fakat bu durumların hepsi öğrenci için zaman kaybı yaratmaktadır. Bu sorunu çözmek için Edinim VIP olarak İNTERAKTİF DERS MODELİNİ ve İNTERAKTİF SINIF MODELİNİ geliştirdik.

İnteraktif ders modeli; Edinim VIP tarafından Türkiye'de ilk defa özel ders merkezi konseptinde geliştirilmiş bir eğitim modelidir. Ders esnasında öğretmenin tahtaya yazdığı her bilgi kullanılan teknik ekipman sayesinde kayıt altına alınarak eş zamanlı olarak dijital ortama aktarılır. www.edinimakademi.com sitemizde ED-Dijitale yüklenilen bu kayıtlar öğrencilerimizin erişimine açılarak diledikleri zaman ders tekrarı yapmaları sağlanılır. Öğrencimizin ders esnasında aldığı notlar ile birebir uyumlu olan bu ders videoları anı tekrar yaşamalarını sağlayarak gerekli olan bilgilerin uzun süreli hafızaya atılmasını sağlamaktadır. 

Edinim Bilişim Teknolojileri tarafından uzun bir arge aşaması sonrası geliştirilmiş olan yazılım ile klasik ders anlatım mantığını interaktif modele çeviren eğitim sistemi, öğrenci üzerinde tam öğrenmeyi hedef almaktadır. Web sayfası öğrenci portalı sayesinde konuların tamamına sınırsız erişim imkanına kavuşan öğrenciler bütün derslerde tam öğrenme hedefine ulaşabilmektedir.

Bir eğitim - öğretim yılı içerisinde öğrenci sınırsız ders imkanına sahip olmaktadır. Bu da öğrencilere, geleceğe dair hedeflerini yükseltme imkanı sunmaktadır. Hayal olarak gördükleri mesleklere ulaşabilme imkanı olduğunu görmeleri, öğrencilerin daha doğru meslek seçimi yapmalarına, dolayısıyla gelecekte daha mutlu bir iş hayatına sahip olmalarına olanak sağlayacaktır.